Ticketmaster będzie żądał zaświadczenia o szczepieniu? Mamy oświadczenie firmy

/ 12 listopada, 2020


Ticketmaster wydał oświadczenie w sprawie informacji, że zamierza żądać od uczestników koncertów zaświadczenia o szczepieniu na COVID lub negatywnego wyniku testu.


Jak podał magazyn „Billboard” Ticketmaster rozważa różne rozwiązania umożliwiające powrót firmy na rynek koncertowy. Jednym z nich miało być wymaganie od uczestników koncertu zaświadczenia o szczepieniu na COVID lub negatywnego wyniku testu.

Ticketmaster wydał oświadczenie w związku z tym artykułem:

Została podana błędna informacja, że Ticketmaster będzie wymagał zaświadczenia o szczepieniu/testu na przyszłe wydarzenia. To nieprawda. Ticketmaster nie ma takiej władzy, żeby wyznaczać zasady dotyczące bezpieczeństwa, do czego zaliczają się zaświadczenia o szczepieniu/testach. Te sprawy pozostają w gestii organizatora. Faktycznie rozważamy takie opcje, ale to wciąż tylko potencjalny koncept. Ticketmaster nie będzie w stanie wymagać takich rzeczy – to zawsze będzie zależało od organizatora koncertu.

Niedawno Live Nation poinformował, że planuje wrócić z koncertami na dużą skalę już latem 2021 roku. Czy tak będą wyglądały wszystkie koncerty? Tego jeszcze nie wiemy, bo nie znamy daty wprowadzenia szczepionki na rynek oraz tempa jej dystrybucji, a to może potrwać wiele miesięcy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także