Ticketmaster informuje o włamaniu do systemu i możliwości wycieku danych

/ 28 czerwca, 2018

Włamanie dotyczy brytyjskiego oddziału Ticketmaster, gdzie wykryto złośliwe oprogramowanie, jednak istnieje możliwość wycieku danych osobowych osób, które próbowały zakupić bilety na innych stronach Ticketmastera od września 2017 do czerwca 2018 roku.

Facebook testuje funkcję blokowania niechcianych słów

Polski oddział Ticketmaster rozesłał swoim klientom następującą wiadomość:

Naruszenie bezpieczeństwa danych przez zewnętrznego dostawcę usług Ticketmaster UK

W sobotę, 23 czerwca 2018 r., Ticketmaster w Wielkiej Brytanii zidentyfikował złośliwe oprogramowanie w zewnętrznym narzędziu do komunikacji z Klientami dostarczanym przez Inbenta Technologies dla Ticketmaster.

W momencie wykrycia złośliwego oprogramowania, Ticketmaster dezaktywował wszelkie produkty oraz usługi związane z firmą Inbenta na swoich platformach.

W wyniku działania produktu Inbenta na stronach internetowych Ticketmaster International, niektóre dane osobowe klientów lub dane dotyczące płatności mogły zostać pozyskane przez nieznany podmiot zewnętrzny.

Kontaktujemy się z Tobą, ponieważ kupiłeś lub próbowałeś zakupić bilety w okresie od września 2017 r. do 23 czerwca 2018 r. Jako środek ostrożności, chociaż nie mamy dowodów sugerujących, że Twoje dane zostały naruszone, powiadamiamy Cię o tym fakcie.

Zespoły dochodzeniowe wraz z ekspertami ds. bezpieczeństwa pracują nieustannie, w celu wykrycia mechanizmu naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych.

Jesteśmy również w ciągłym kontakcie i współpracujemy z odpowiednimi organami, bankami, a także firmami obsługującymi karty kredytowe.

Nasze działania:

 Ticketmaster International utworzył dedykowaną stronę internetową bezpieczenstwo.ticketmaster.pl , aby odpowiedzieć na pytania dotyczące opisywanego zdarzenia związanego z Inbenta (zewnętrznego narzędzia do komunikacji z Klientami). Możesz również skontaktować się z fan.help@ticketmaster.pl

– Jako środek zapobiegawczy wszyscy poinformowani drogą e-mailową Klienci, będą musieli zresetować swoje hasła przy kolejnym logowaniu do swoich kont Ticketmaster.

Zalecamy monitorowanie oraz weryfikację wyciągów z rachunków bankowych pod kątem dowodów oszustw lub kradzieży tożsamości. Jeśli obawiasz się lub zauważysz podejrzaną aktywność na swoim koncie, skontaktuj się niezwłocznie ze Swoimi bankami i firmami obsługującymi karty kredytowe.

Ticketmaster rozumie jak ważne są Twoje dane osobowe. Priorytetowo podchodzimy do ochrony tych informacji i jest nam przykro, że w tych okolicznościach musimy się z Tobą skontaktować.

Zespół Ticketmaster

Do tej pory nie ma informacji, by polscy użytkownicy Ticketmastera padli ofiarą przestępstw związanych z włamaniem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także