Ticketmaster wybrał największe wydarzenie w Polsce w 2018 roku

/ 27 listopada, 2018

Ticketmaster opublikował wyniki plebiscytu „Ticket Of The Year”, podsumowując najważniejsze koncertowe wydarzenia w Polsce w 2018 roku.

Metallica chciała grać z Dave'em Lombardo, ale on miał inne plany

Pierwsze miejsce w plebiscycie „Ticket Of The Year” zajął koncert zespołu Metallica w krakowskiej Tauron Arenie. Tuż za nim uplasował się koncert Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a kolejne miejsca zajęli Rock Na Bagnie w Goniądzu, Iron Maiden w Krakowie i Beyonce oraz Jay-Z na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Metallica króluje także w kategorii „Najbardziej oczekiwane wydarzenie 2019”. Grupa ma wystąpić na stadionie PGE Narodowy 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Ghost.

Metallica wciąż promuje wydany w 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. W niedawnym wywiadzie Lars Ulrich przyznał:

Najwspanialsze jest, że pod względem odbioru stworzyliśmy najlepszy album od 25 lat. Oczywistym jest, że „Hardwired… To Self-Destruct” nie sprzedał się tak dobrze, jak wydawnictwa sprzed 10 czy 20 lat, ale to zdecydowanie najlepiej przyjęta płyta od „Czarnego albumu”. Jeśli więc jest się w tym biznesie ponad 30 lat i wciąż jest się w stanie osiągnąć taki poziom, to jest to coś niesamowicie fajnego.

I kontynuował:

Wiele osób naprawdę polubiło nowe utwory. Spotykamy wielu fanów na organizowanych przez nas meet-and-greet i oni często mówią coś na zasadzie: „Mój ulubiony kawałek to »Now That We're Dead«” albo „Uwielbiam »Halo on Fire«”.

Płyta „Hardwired… To Self-Destruct” opublikowana została w 2016 roku, a rok później w Stanach Zjednoczonych pokryła się platyną – oznacza to, że w rok sprzedano milion egzemplarzy. Wydawnictwo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem również w innych krajach świata, również w Polsce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także