Tides From Nebula ogłasza trasę po Polsce

/ 6 czerwca, 2017

Warszawscy post-rockowcy z Tides From Nebula wystąpią jesienią w ośmiu polskich miastach. Grupa w dalszym ciągu promuje album „Safehaven”. Warto wspomnieć, że ostatni krążek w dyskografii grupy dotarł do wysokiego, trzynastego miejsca notowania OLiS.

Przystanek Woodstock 2017. Nowe zespoły dołączyły do składu

W trakcie jesiennej trasy koncertowej, wraz z Tides From Nebula zaprezentują się Materia ze Szczecinka oraz Sunnata z Warszawy. Oto szczegóły wspomnianego tournée:

  • 16 listopada (czwartek) – Lublin „Graffiti”
  • 17 listopada (piątek) – Kraków „Kwadrat”
  • 18 listopada (sobota) – Katowice „Mega Club”
  • 19 listopada (niedziela) – Wrocław „A2”
  • 23 listopada (czwartek) – Bydgoszcz „Estrada”
  • 24 listopada (piątek) – Warszawa „Progresja”
  • 25 listopada (sobota) – Poznań „u Bazyla”
  • 26 listopada (niedziela) – Białystok „Zmiana Klimatu”

Bilety na wszystkie koncerty kosztować będą 45 złotych w przedsprzedaży oraz 55 złotych w dniu koncertu. Organizator, Knock Out Productions, więcej szczegółów na temat wejściówek poda w przyszłym tygodniu. Informacja o koncertach pojawiła się w serwisie Facebook:

O Tides From Nebula…

Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja) tworzą Tides From Nebula już niemalże od dekady. Warszawski zespół, który zdobył sporą popularność również poza Polską, proponuje muzyczne opowieści, nakreślone wyłącznie przy pomocy dźwięków. Dużą sztuką jest ściągnąć uwagę słuchacza samymi tylko dźwiękami, TFN udało się to na każdej z czterech studyjnych płyt.

Kwartet umie przyłożyć, umie wprowadzić sielankowy nastrój, świetnie czuje się, bujając w przestrzeni kosmicznej. To jakby dźwiękowy film, tylko bez podkładu wizualnego. Kinematograficzny klimat zapewne był jednym z czynników, który przyciągnął do Tides From Nebula samego Zbigniewa Presinera. Światowej sławy kompozytor muzyki filmowej współpracował z kapelą przy znakomitej płycie „Earthshine”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także