Tobias Forge (Ghost): Myślę, że Judas Priest gra pop

/ 14 czerwca, 2018

Ghost na początku czerwca wydał nowy album, zatytułowany „Prequelle”. Grupa znakomicie łączy w swojej muzyce elementy metalowe i chwytliwe melodie, nie dziwi więc wyznanie Tobiasa Forge’a, że jest fanem popu.

Warszawski koncert Marilyn Manson niespodziewanie przerwany

W wywiadzie dla „Heavy1” lider Ghost przyznał:

Jestem wielkim fanem tego, co większość ludzi nazwałaby „dobrze skomponowaną” muzyką. Lubię muzykę, która mnie porusza i wprowadza w konkretny nastrój i często zbudowana jest według pewnych schematów. To może być wszystko od Fleetwood Mac do Venom.

Doceniam piosenki, które mają nieco ustandaryzowaną dramaturgię. Dla mnie to muzyka pop. Myślę, że Judas Priest gra pop. Mają wielkie wyczucie muzyki popowej. Pink Floyd także jest chwytliwy, mimo że ich piosenki są dużo dłuższe.

Na nowym albumie Ghost „zadebiutował” (przypomnijmy: we wszystkie postaci wciela się lider formacji, Tobias Forge) Cardinal Copia, który nie tak dawno zastąpił na stanowisku lidera Papę Emeritusa III.

A jak Forge postrzega muzykę na nowej płycie Ghost? Odpowiada następująco:

Nie chcę nas z nimi porównywać, ale myślę, że działamy trochę podobnie, jak Queen – chcemy po prostu grać dobre piosenki i nie trzymać się żadnej formuły.

Na „Prequelle” znalazło się 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See the Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także