Tobias Forge (Ghost): Trudniej nagrać cover utworu Metalliki, niż Boba Dylana

/ 3 listopada, 2021

Lider zespołu Ghost przyznał w jednym z wywiadów, że ponowna interpretacja utworów Metalliki to ogromne wyzwanie.


Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzał album zatytułowany „The Metallica Blacklist”, na którym znalazły się dziesiątki coverów utworów pochodzących z „Czarnego albumu” Metalliki. Był to hołd złożony legendzie metalu przez innych wykonawców, przygotowany z okazji 30-lecia wydania kultowego wydawnictwa.

Wśród zaproszonych do udziału w projekcie gości znalazł się Tobias Forge, który przygotował swoją wersję „Enter Sandman”. Artysta udzielił wywiadu kanałowi „Audacy Music” w serwisie YouTube, w którym przyznał, że było to dla niego sporym wyzwaniem:

Trudniej nagrać cover utworu Metalliki, niż Boba Dylana

– zaczął lider Ghost. I kontynuował:

Gdy słyszysz melodię, jako wokalista, chcesz ją wyśpiewać, chcesz być jej wypełnieniem. Problemem z utworami Metalliki jest taki, że one już są wypełnione po same brzegi, całkowicie scementowane. Tak naprawdę – przynajmniej w mojej głowie – nie ma ich wypadku miejsca na interpretację.

Forge przyznał, że zupełnie inaczej jest u Dylana, który nagrywa utwory pozwalające na dużo większe pole interpretacyjne, dlatego są tak chętnie wybierane do coverowania przez innych wykonawców.

7x WYDANIE SPECJALNE – PROMOCJA – SUPER PAKIET – KUP TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także