Tom Araya podzielił fanów Slayera tym wpisem

/ 30 października, 2018

Tom Araya opublikował na swoim Instagramie wpis, będący internetowym memem. Zawiera on listę rzeczy, które „odróżniają” konserwatystów od liberałów. Chociaż jego wydźwięk jest humorystyczny, nie wszyscy podzielili humor wokalisty Slayera.

Slayer zapowiada koncerty na 2019 rok

Lista zawierała kilkanaście pozycji, które w humorystyczny, ale też tendencyjny i stereotypowy sposób odróżniają konserwatystów od liberałów. Oto kilka fragmentów:

Jeśli konserwatysta nie lubi broni, nie kupuje jej. Jeśli liberał nie lubi broni, domaga się jej zabronienia.

Jeśli konserwatysta jest wegetarianinem to nie je mięsa. Jeśli liberał jest wegetarianinem chce zabronić wszystkim jedzenia mięsa.

Jeśli konserwatysta jest spłukany, myśli jak poprawić swoją sytuację. Liberał zastanawia się, kto się o niego zatroszczy.

Jeśli konserwatysta to czyta, prześle swoim przyjaciołom, żeby się pośmiali. Liberał usunie to, bo poczuje się „urażony”.

Tom Araya publikując ten post, skomentował:

Przy tych wszystkich szalonych rzeczach, które się dzieją, muszę się zapytać. Jestem niezdecydowany. Komentarze i opinie mile widziane.

Komentarze fanów były bardzo zróżnicowane. Byli tacy, którym ten wpis się nie spodobał. Arndhh napisał:

Głupie brednie. Jestem liberałem i ateistą i nigdy nikomu nie mówiłem, co ma robić. Jesteś muzykiem i zwiedziłeś cały świat, prawda? I publikujesz takie głupie teksty konserwatystów? To czysta głupota.

raidermino89 napisał:

Przykro mi Tommy, kocham cię brachu, ale moim zdaniem jest to złe (…) Nie prześlę tego dalej. To w stylu lat 90.

Wielu innych poczuło się urażonych lub zniesmaczonych, ale też Araya otrzymał sporo pozytywnych komentarzy. Bassphemer napisał:

Cóż mogę powiedzieć o hejtach w komentarzach. Prawda boli.

Byli też po prostu tacy, którzy uznali ten wpis za żart i nie przywiązywali do niego większej uwagi, bez względu na własne poglądy.

Slayer odbywa właśnie pożegnalną trasę koncertową. Podczas tegorocznej trasy zespół Slayer zagra w Polsce – grupa przyjedzie do naszego kraju 27 listopada i wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi. Towarzyszyć jej będą następujące zespoły: Lamb Of God, Anthrax i Obituary. Europejska odsłona pożegnalnej trasy Slayera rozpocznie się 1 listopada w Dublinie. Ostatni koncert odbędzie się natomiast 8 grudnia w Helsinkach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także