Tom Morello tłumaczy dlaczego rozpadł się Rage Against The Machine

/ 30 lipca, 2018

Rage Against The Machine należał do najbardziej wpływowych i najważniejszych zespołów lat 90. Grupa jednak rozpadła się w 2000 roku po nagraniu albumu „Renegades”. I choć potem powracała na koncerty, już nigdy więcej nie wznowiła trwale działalności.

Posłuchaj nowych utworów Toma Morello

W audycji „It’s Electric”, której prowadzącym jest Lars Ulrich, Tom Morello wyjaśnił dlaczego Rage Against The Machine się rozpadł:

Zabrakło emocjonalnej dojrzałości i radzenia sobie ze sobą nawzajem. Mieliśmy polityczną wizję, koncerty były wspaniałe, ale nie mogliśmy się dogadać w różnych sprawach, co wzbudziło w nas emocje, które utrudniały nagrywanie płyt.

Myślę, że dochodziło do rywalizacji w kwestiach, jak to powinno wyglądać, jak powinien działać zespół. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić.

Moja wizja była taka: „Nagrywajmy płyty co pół roku. Bądźmy politycznymi Led Zeppelin. Obalmy rząd i nagrajmy najlepsze płyty, jakie ktokolwiek nagrał. Teraz!”.

Nie zawsze to korelowało z potrzebami moich kolegów. Każdy miał w to swój wkład, przyczyniając się do chaosu, który pogrążył zespół.

Tom Morello wyjaśnił też, dlaczego możliwa była reaktywacja RATM w 2007:

Ważne było to, że wyeliminowaliśmy wszystkie rzeczy, które rodziły kontrowersje: komponowanie utworów, wywiady, menadżera i tak dalej.

Stwierdziliśmy, że będziemy tylko grali koncerty, dobrze się bawili i unikali wszystkiego, co rodziło kontrowersje.

Aktualnie Tom Morello wraz z pozostałymi instrumentalistami RATM tworzy zespół Prophets Of Rage, który przygotowuje swoją drugą płytę. Gitarzysta ponadto zapowiedział nowy album solowy zatytułowany „Atlas Underground”, który na półkach sklepowych pojawi się 12 października.

Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Battle Sirens ft. Knife Party
 2. Rabbit’s Revenge ft. Bassnectar, Big Boi, Killer Mike
 3. Every Step That I Take ft. Portugal. The Man, Whethan
 4. We Don’t Need You ft. Vic Mensa
 5. Find Another Way ft. Marcus Mumford
 6. How Long ft. Steve Aoki, Tim McIlrath (Rise Against)
 7. Lucky One ft. K.Flay
 8. One Nation ft. Pretty Lights
 9. Vigilante Nocturno ft. Carl Restivo
 10. Where It’s At Ain’t What It Is ft. Gary Clark Jr., Nico Stadi
 11. Roadrunner ft. Leikeli47
 12. Lead Poisoning ft. GZA, RZA, Herobust

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także