Tom Morello wskazuje zespoły, które uratowały rockową muzykę

/ 30 listopada, 2018

Tom Morello w wywiadzie dla radia SiriusXM powiedział, które zespoły, jego zdaniem przyczyniły się do odrodzenia rocka. Morello wskazał na Soundgarden, a także na Jane’s Addiction i Living Colour. Nie ma jednak wątpliwości, który z nich jest najważniejszy.

Metallica, Foo Fighters i inni zagrają dla Chrisa Cornella

Według Morello najważniejszym z nich był bez wątpienia Soundgaden, na czele którego stał Chris Cornell, z którym potem pracował w Audioslave:

W ciężkiej muzyce tamtych czasów dyżurnymi tematami były groupies i diabeł. W muzyce Soundgarden były natomiast różne niuanse, a w tekstach poetyckość i inteligencja. A mimo to ich muzyka wciąż kopała tyłek.

Tom Morello powiedział także, że muzyka tych zespołów otworzyła drzwi innym grupom, które wykonywały inteligentną, ciężką muzykę, jak Tool, Smashing Pumpkins czy jego własny Rage Against The Machine.

Wyjątkowy koncert pamięci Chrisa Cornella odbędzie się w styczniu 2019 roku. Koncert „I Am the Highway: A Tribute to Chris Cornell” odbędzie się 16 stycznia 2019 roku w Los Angeles Forum. Zmarłego wokalistę upamiętnią jego koledzy z Soundgarden, Temple Of The Dog i Audioslave, a także Foo Fighters, Metallica i Ryan Adams. Koncert poprowadzi Jimmy Kimmel, planowani są też goście specjalni.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz „EBMRF” – organizacji pomagającej walczyć z epidermolysis bullosa – pęcherzowym oddzielaniem się naskórka.

rf | fot. Danny Liao

KOMENTARZE

Przeczytaj także