Tom Petty And The Heartbreakers. Ukaże się boks z niepublikowanym materiałem

/ 11 lipca, 2018

Boks „An American Treasure” ma ukazać się 28 września 2018 roku i będzie to pierwsze pośmiertne wydawnictwo, zmarłego nagle w zeszłym roku Toma Petty’ego. Wydawnictwo zawierać będzie nieznane wcześniej nagrania studyjne, nagrania koncertowe i alternatywne wersje znanych piosenek. Łącznie ma trafić na nie ponad 60 utworów. W wyborze materiału pomagali członkowie zespołu oraz rodziny Petty’ego. Jednocześnie ukaże się „odchudzona” wersja wydawnictwa, na dwóch płytach CD.

Tom Petty zmarł 3 października 2017 roku w wieku 66 lat. Jonathan Lucas, koroner zajmujący się śmiercią artysty, potwierdził, że przyczyną zgonu było przypadkowe przedawkowanie leków przeciwbólowych zawierających opioidy. Artysta przyjmował je ze względu na problemy z kolanem i biodrem. Poza tym Petty nie narzekał na inne problemy zdrowotne. Zaledwie tydzień wcześniej zakończył dużą i udaną trasę koncertową ze swoim zespołem The Heartbreakers.

Na oficjalnej stronie muzyka mogliśmy przeczytać oświadczenie jego rodziny:

Pomimo bolesnych urazów, nalegał aby nie zawieść swoich fanów i odbył trasę koncertową, obejmującą 53 występy, ze złamanym biodrem. Kiedy to uczynił, tylko pogorszył tę poważną kontuzję.

W dniu, w którym zmarł, dowiedział się, że biodro jest w bardzo złym stanie i naszym zdaniem: ten ból był czymś nie do zniesienia. Dlatego też zastosował nadmierną ilość leków.

Jesteśmy przekonani, że jego śmierć była niefortunnym wypadkiem.

Tom Petty urodził się 20 października 1950 roku, był znanym piosenkarzem, muzykiem i producentem. Sławę przyniósł mu zespół The Heartbreakers, z którym nagrał wiele multiplatynowych albumów. Grupa zadebiutowała w 1976 roku, jednak falę sukcesów zapoczątkował album „Damn The Torpedoes” z 1979. Kolejne płyty, w tym „Let Me Up (I've Had Enough)” (1987) i “Into the Great Wide Open” (1991) rozeszły się w wysokich nakładach i przyniosły takie przeboje jak „Jammin’ Me”, „Learning To Fly” i „Into the Great Wide Open”. Tom Petty prowadził też równie udaną karierę solową, na którą złożyły się albumy „Full Moon Over” (1989), „Wildflowers” (1994) i „Highway Companion” (2006) z takimi przebojami jak „I Won’t Back Down” i „Free Fallin’”. Artysta współpracował też z supergupą The Travelling Wilburys (w składzie z Bobem Dylanem, George’em Harrisonem, Jeffem Lynne’em i Royem Orbisonem), a ostatnio także z Mudcruch. W 2002 roku dołączył do Rock and Roll Hall of Fame.

rf | fot. musicisentropy

KOMENTARZE

Przeczytaj także