Tony Iommi (Black Sabbath): Żałuję, że nie ja napisałem ten utwór…

/ 24 marca, 2019

Tony Iommi, całkiem zresztą słusznie, uważany jest za jednego z najlepszych twórców w całej historii muzyki rockowej. Ma na swoim koncie takie legendarne kompozycje Black Sabbath jak „N.I.B”, „Sabbath Bloody Sabbath”, „War Pigs”, „Iron Man” i wiele więcej. Co jednak oczywiste, nie tylko on jest w gronie wybitnych twórców.

Geezer Butler (Black Sabbath): Na emeryturze zaczęło mi odbijać

Ciekawe pytanie zadał Iommiemu jeden z jego fanów w mediach społecznościowych. Poprosił bowiem gitarzystę, żeby ten wskazał utwór, „którego nie napisał, ale by chciał”. Ten długo się nie zastanawiał i wskazał…

„Kashmir”

To właśnie utwór z opublikowanej w 1975 roku płyty „Physical Graffiti” chciałby mieć na swoim koncie Iommi. Kompozycję przygotowali jednak Jimmy Page, Robert Plant oraz John Bonham.

Król riffów

W 2003 roku w rankingu magazynu Rolling Stone znalazł się na 86. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów, co może, a nawet powinno, nieco dziwić i zastanawiać, dlaczego tak nisko uplasował się maestro Iommi. Jednakże w kategorii metalowej nie ma on sobie równych – 1. miejsce listy magazynu Guitar World wśród gitarzystów heavymetalowych. I ten wynik jest zdecydowanie bardziej miarodajny. Ciężko sobie wyobrazić inny werdykt.   

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także