Tony Iommi przygotowuje premierowy materiał. Jakie ma plany?

/ 5 maja, 2020

Fani czekają, a Tony Iommi cały czas twierdzi, że wcześniej czy później opublikuje coś nowego, ponieważ ma wiele pomysłów i ciekawych nagrań. W ostatnim czasie nic nie ujrzało światła dziennego, ale gitarzysta zdradził w wywiadzie dla „Trunk Nation”, że w dobie pandemii koronawirusa pracuje nad premierowym materiałem.

Co noc gram i później to nagrywam. Co zabawne, właśnie teraz miałem pracować z inżynierem dźwięku, ale – co oczywiste – z powodu izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa nikt nie może przebywać w moim domu. Miał do mnie dołączyć Mike Exeter, z którym współpracuję od lat – chociażby przy nagraniach Black Sabbath. Mieliśmy zaplanowane, że przyjedzie i zaczniemy pracować nad materiałem, który zgromadziłem, a mam go sporo. Taki był plan.

Tony Iommi przyznał, że w obecnych okolicznościach będzie chciał rozpocząć współpracę z Exeterem przez internet – przy użyciu aplikacji Zoom. Wyraził jednak nadzieję, że w końcu uda im się spotkać na żywo.

%%REKLAMA%%

Gitarzysta zapytany został również, czy rozważa współpracę z konkretnymi muzykami:

Nic, póki co, nie zostało ostatecznie załatwione. Mam kilka pomysłów i parę wielkich rzeczy może się wydarzyć. Na razie jednak skupiam się na tym, żeby nagrywać – na gitarze akustycznej lub elektrycznej – to, co do tej pory napisałem. Najpierw wrzucam to na telefon, a później przegrywam na CD. Tak, wciąż ich używam. Nie jestem zbyt zaawansowany w tej kwestii.

Tony Iommi współtworzył legendarny Black Sabbath do 2017 roku, gdy odbyła się pożegnalna trasa formacji i zespół zakończył karierę. Ostatnią płytą formacji jest „13”, które swoją premierę miało w 2013 roku.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

ZAMÓW TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

mg | fot. Adam Bielawski

KOMENTARZE

Przeczytaj także