Tony Levin (King Crimson): Chętnie obchodziłbym każde urodziny w Polsce

/ 26 maja, 2018

King Crimson przyjedzie do Polski na pięć koncertów. Grupa wystąpi w Sali Ziemi MTP w Poznaniu (13 i 14 czerwca) i w ICE Congress Centre w Krakowie (16, 17 i 18 czerwca). Przed tymi koncertami „Teraz Rock” porozmawiał z basistą zespołu, Tonym Levinem, a fragmenty tej rozmowy znajdziecie poniżej.

Orange Warsaw Festival 2018 – najważniejsze informacje

W wywiadzie udzielonym Wiesławowi Weissowi, Tony Levin przyznał, że bardzo ceni polską publiczność i koncerty w naszym kraju są dla niego szczególne:

Uwielbiam grać muzykę King Crimson na koncertach i naprawdę nie mogę się już doczekać występów w Poznaniu i Krakowie, zwłaszcza że dotychczasowe wizyty w Polsce były niesamowite, spędziłem tam naprawdę cudowne chwile. Zresztą wszyscy w zespole zdajemy sobie sprawę, ile muzyka King Crimson znaczy dla polskiej publiczności – mam wrażenie, że polscy słuchacze cenią nasz zespół bardziej niż fani w większości krajów, do których docieramy. Dlatego grać w Polsce to dla nas szczególna frajda.

Na pytanie, jaki repertuar grupa przedstawi w Polsce, Tony Levin powiedział:

Podczas tournee Robert Fripp (lider King Crimson) każdego dnia rano opracowuje szczegółowy program koncertu, który damy wieczorem. Oznacza to, że nawet w przedzień występu żaden z nas nie wie, jakie utwory na nim wykonamy. A zwłaszcza gdy gramy po kilka koncertów w jednym mieście, jak tym razem w Polsce, każdego dnia program jest trochę inny. Tak więc nie mogę powiedzieć, co dokładnie zagramy, ale mogę zapewnić, że będzie i nowa muzyka, i mnóstwo klasycznych kompozycji King Crimson sprzed lat. Dodam, że już po raz drugi będę obchodził w Polsce urodziny i prawdopodobnie pójdę tego dnia na obiad z całym zespołem. Tak było poprzednio, w 1996 roku w Warszawie. Chętnie obchodziłbym każde urodziny w Polsce, bo to niezwykłe miejsce i lubię tam przebywać.

Cały wywiad z Tonym Levinem znajdziecie w czerwcowym numerze miesięcznika „Teraz Rock”, który w kioskach będzie dostępny już w najbliższą środę, 30 maja.

rf | fot. Dean Stockings

KOMENTARZE

Przeczytaj także