Tool. Oficjalny komunikat zespołu dotyczący nowej płyty

/ 12 marca, 2018

Telenowela z nowym albumem zespołu Tool – w roli głównej – dobiegła końca i w tym roku w końcu na rynku – wszystko na to wskazuje – ukaże się następca „10,000 Days”, od którego premiery mija już 12 lat. 

Max Cavalera nie dałby odebrać sobie nazwy Sepultura

Gitarzysta Adam Jones na swoim Instagramie regularnie dostarcza nam (cennych) informacji dotyczących postępów nagrywania kolejnego studyjnego albumu, tym razem jednak – w końcu – profil zespołu na Facebooku przekazał oficjalny komunikat, które nie pozostawia złudzeń, że piąty krążek Toola nabiera kształtów: 

Kto jest gotowy na najważniejsze wiadomości z ostatniej chwili? Przygotuj się, okej, możemy zaczynać. Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić bardzo dobrą – z pewnością – wiadomość zarówno dla fanów Toola, jak i entuzjastów prog-metalu.

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego arażnowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia – grzebiąc w ustawieniach sprzętu i ofertach cateringu – przygotowując się do tego, aby Danny zaczął śledzić swój czas – być może w chwili, w której czytasz te słowa.

Z radością informuję również, że „zły” Joe Barresi po raz kolejny będzie kontrolował pracę inżynierską, co z pewnością będzie kolejnym mistrzowskim narzędziem oferowanym przez utalentowaną ekipę. Uszczypnij się, jeśli chcesz, ale powiedziano mi, że wszystkie systemy są gotowe w tym momencie na nadchodzące sesje.

Będę tu co jakiś czas publikowane informacje dotyczące postępów prac, podczas gdy chłopaki będą zagłębiać się w proces nagrywania; mamy nadzieję, że będziecie w dalszym ciągu sprawdzać na oficjalnej stronie te aktualizacje. W międzyczasie koniecznie odwiedź konta poszczególnych muzyków w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram itp.), aby uzyskać jeszcze więcej informacji, podczas gdy Tool przygotowuje się do kolejnego etapu muzycznej odysei. 

Na chwilę obecną nieznana jest nawet przybliżona data premiery nowego albumu Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle, zespołu w którym występuje Maynard James Keenan. Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się nakładem BMG. Niewątpliwie grupa musi w najbliższym czasie pracować intensywnie nad piątym studyjnym albumem, aby wyrobić się przed startem trasy APC, która rozpocznie się 14 kwietnia. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także