Tool pracuje nad nowym teledyskiem

/ 5 lutego, 2018

Angielski reżyser Dominic Hailstone potwierdził, że pracuje aktualnie nad nowym teledyskiem zespołu Tool i że będzie miał on swoją premierę w tym roku.

Dziennikarz "Rolling Stone" zachwycony polskim zespołem

Reżyser w wywiadzie dla „Yutani” powiedział:

Adam Jones dał mi pełną artystyczną swobodę, jedynym ograniczeniem był więc budżet.

Dominic przyznał, że jest to jego ulubiony projekt ostatnich lat, nie zdradził jednak szczegółów teledysku, poza tym, że będzie miał on swoją premierę w tym roku.

Prace nad nowym albumem Toola są na ukończeniu, co zdają się potwierdzać informacje napływające z różnych źródeł. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy album będzie miał swoją premierę. Ostatnio Nergal odwiedził grupę podczas próby. Na swoim Facebooku napisał:

Miałem przyjemność obserwować dzisiaj próby Toola – jestem szczęściarzem, co nie? Tak, jestem nim. To było niezwykłe doświadczenie, móc widzieć ten wizjonerski zespół, grający w tym samym pokoju. Dzięki Justin za zaproszenie – to było cholernie inspirujące!

Gitarzysta Adam Jones nie tak dawno stwierdził, że muzyka jest już gotowa, ale teksty na kolejny album powstają z trudem. Z kolei perkusista Toola, Danny Carey, dodał, że płyta może ukazać się szybciej, niż się tego wszyscy spodziewamy:

Idzie bardzo dobrze. Wkrótce znowu wracamy do studia. Na maj mamy zaplanowane kilka koncertów, więc mam nadzieję, że płyta wyjdzie przed nimi.

Zupełnie inne zdanie ma na ten temat Maynard James Keenan. Jeden z fanów grupy napisał:

Właśnie widziałem ich [Toola] na koncercie, oni wbrew wszystkiemu wciąż są zespołem. Nowy album ukaże się tego lata, według Danny’ego Careya i Adama Jonesa. To już potwierdzone.

Wokalista odpowiedział na ten wpis następująco:

Nie. Nie ukaże się tego lata.

W tym roku minie 12 lat od premiery ostatniego albumu Toola, jakim jest „10,000 Days”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także