Tool wyda płytę w kwietniu? Maynard James Keenan zabrał głos

/ 5 lutego, 2019

Ostatnio przyjęło się, że członkowie Tool nie mówią jednym głosem, a ich kolejne wypowiedzi wzajemnie się wykluczają. To bez wątpienia irytuje fanów zespołu, którzy od lat czekają na nową płytę.

Impact Festival 2019: Kto, gdzie i kiedy?

Wydaje się, że tak jest bliżej publikacji niż kiedykolwiek wcześniej, a potwierdzeniem tego miała być niedawna wypowiedź Danny'ego Careya, który na pytania fana o przybliżoną datę publikacji odpowiedział:

Powinna wyjść jakoś w połowie kwietnia. Taki przynajmniej jest plan.

Jeśli zastanawiacie się, czy to oficjalne stanowisko zespołu ws. nowej płyty, to odpowiadamy – nic z tych rzeczy. Jeden z fanów zapytał na Twitterze Maynarda Jamesa Keenana, czy połowa kwietnia to faktycznie planowy termin publikacji wyczekiwanego krążka. Wokalista odpowiedział krótko: „Nie”.

%%REKLAMA%%

Może jednak?

Poza wypowiedzią Careya, ostatnio pojawiło się kilka przesłanek sugerujących, że płyta jest w drodze. Mogliśmy nawet zapoznać się z krótką jej recenzją, która pochodzi od Gabriela Shaffera, artysty, przyjaciela i współpracownika zespołu Tool. Przyznał on, że wysłuchał nowej płyty od początku do końca. W (usuniętym już) poście na Instagramie napisał krótką, ale treściwą recenzję:

Wciąż dochodzę do siebie po wczorajszym wieczorze w Hollywood. Mogę tylko powiedzieć, że wysłuchałem od początku do końca czegoś, na co wielu z nas czeka od kilkunastu lat. Potwierdzam, że materiał ten jest wart każdej sekundy czekania. Podstawowe pytanie brzmi: czy my jesteśmy jego warci?

Kolejną oznaką zbliżającej się płyty Toola są nowe wizualizacje, które trafiły na oficjalną stronę zespołu.

Przypomnijmy, że 11 czerwca 2019 roku Tool wystąpi jako gwiazda tegorocznego Impact Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto wystąpią z nim także zespoły Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także