Tool zorganizuje specjalne warsztaty dla fanów

/ 10 kwietnia, 2018

Fani amerykańskiej formacji, którzy chcieliby porozmawiać z muzykami, zadać pytania czy – po prostu – poznać tajniki ich pracy, będą mieli niebawem ku temu okazję. Grupa Tool bowiem zorganizuje warsztaty przy okazji nadchodzących koncertów w USA. 

Dynamiczne ceny biletów przyszłością rynku muzycznego?

Będą w nich brali udział trzej z czterech muzyków zespołu, zabraknie jedynie wokalisty Maynarda Jamesa Keenana. Podczas spotkań z publicznością gitarzysta Adam Jones, basista Justin Chancellor oraz perkusista Danny Carey, opowiedzą wnikliwie o procesie twórczym wewnątrz grupy. Ważnym elementem nadchodzących spotkań będzie także sesja pytań i odpowiedzi (tzw. Q&A). Dla wszystkich chętnych przewidziano pamiątkowe gadżety, ponadto będzie można zapoznać się ze specjalną ekspozycją – nie zabraknie tu unikatowych przedmiotów związanych z historią zespołu. Pierwszy warsztat z muzykami Toola odbędzie się 11 maja w Saint Paul w Minnesocie. 

Nowy album grupy w drodze

Telenowela z nowym albumem zespołu Tool – w roli głównej – dobiegła końca i w tym roku w końcu na rynku – wszystko na to wskazuje – ukaże się następca „10,000 Days”, od którego premiery mija już 12 lat. 

W połowie marca na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku pojawił się komunikat, które nie pozostawił złudzeń, że piąty krążek Toola nabiera kształtów: 

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego aranżowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia […]

Z radością informuję również, że „zły” Joe Barresi po raz kolejny będzie kontrolował pracę inżynierską, co z pewnością będzie kolejnym mistrzowskim narzędziem oferowanym przez utalentowaną ekipę. […]

Na chwilę obecną nieznana jest – nawet – przybliżona data jego premiery.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także