Trent Reznor mówi, co go najbardziej uderzyło, gdy Johnny Cash nagrał „Hurt”

/ 12 kwietnia, 2024


Wykonanie „Hurt” Nine Inch Nails przez Johnny’ego Casha należy do najbardziej ikonicznych w historii. Co o nim myślał Trent Reznor?


Nine Inch Nails nagrał utwór „Hurt” na płytę „The Downward Spiral” z 1994 roku. Gdy niecałą dekadę później piosenkę tę nagrał będący na krańcu swego życia Johnny Cash zyskała ona ogromną popularność, dziś często kojarzona jest z jego wersją.

W wywiadzie dla „GQ” Trent Reznor przyznał, że gdy po raz pierwszy usłyszał, że Johnny Cash pracuje nad własną wersją jego piosenki, nie poruszyło go to za bardzo. Dopiero gdy zobaczył wyreżyserowany przez Marka Romanka teledysk, zrozumiał doniosłość sytuacji:

Pomyślałem sobie: „Oto bardzo osobista piosenka, która dotarła do kogoś, kto jest tak ogromną personą, w dodatku stając się epitafium jego życia. Jeden z najlepszych reżyserów w historii zobrazował ją w tak piękny sposób”. Uderzyła mnie siła muzyki oraz to, jak ważna ona jest.

Utwór „Hurt” w wykonaniu Johnny’ego Casha ukazał się na ostatnim albumie wydanym za życia tego artysty, „American IV: The Man Comes Around” w listopadzie 2002 roku. Johnny Cash zmarł niecały rok później.

KOMENTARZE

Przeczytaj także