Trent Reznor szczerze o Rock 'n' Roll Hall Of Fame. Spodziewaliście się tego?

/ 20 października, 2018

Grupa Nine Inch Nails od trzech lat ma prawo zostać wliczona do rockandrollowego salonu sław. A jednak po raz kolejny nawet nie dostała nominacji. Co o tym myśli Trent Reznor?

Nominowani do Rock ‘n’ Roll Hall Of Fame 2019

W rozmowie ze „Stereogum” Trent Reznor mówi:

Widziałem kiedyś komentarz na Twitterze w stylu: „Czy może być coś mniej rockandrollowego niż Hall Of Fame?”. Mam dokładnie takie same odczucia. Miło być docenionym. Ale jeszcze milej, gdy robi to ktoś, kogo opinia cię obchodzi.

Podobnie jak Grammy, to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu paru dupków decyduje: „Przyznajmy nagrodę temu albo tamtemu”.

Najgorzej byłoby, gdybyśmy zostali włączeni. Co dalej? Mielibyśmy się zjawić i zagrać? Nie wyobrażam sobie tego.

Nie przemawia przeze mnie gorycz. Po prostu gówno mnie to wszystko obchodzi. Oczywiście, zawsze miło być docenionym, ale nominacja do Hall Of Fame nie znajduje się na liście moich rzeczy, które muszę osiągnąć przed śmiercią.

Poznaliśmy już nominacje do kolejnego Rock ‘n’ Roll Hall Of Fame, które odbędzie się 29 marca 2019 roku w Nowym Jorku. Na nominacje głosy oddawać będzie teraz ponad 1000 artystów, historyków, dziennikarzy i członków przemysłu muzycznego. Listę wykonawców, którzy zostaną włączeni do Rock ‘n’ Roll Hall Of Fame poznamy w grudniu tego roku.

Rock ‘n’ Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf | fot. Rob Sheridan

KOMENTARZE

Przeczytaj także