Trivium zagra w Polsce

/ 6 listopada, 2017

Amerykański zespół metalowy Trivium wystąpi 25 marca 2018 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Grupa będzie promować wydany w październiku tego roku album „The Sin And The Sentence”. Organizatorem koncertu jest KnockOut Productions, a przedsprzedaż biletów ruszy 10 listopada o godzinie 10.00. Bilety będą kosztować 90 PLN (100 PLN w dniu koncertu), a supportem Trivium będą Power Trip i Venom Prison.

Bruce Dickinson nie chce grać wyłącznie klasycznych utworów Iron Maiden

Trivium powstał w 2000 roku w Orlando na Florydzie i przez kilka lat najbliżej było mu do stylu metalcore. Wokalista Matt Heafy, muzyczny erudyta i niestrudzony poszukiwacz, z czasem zaczął dodawać nowe elementy do stylu muzyki Trivium. I odniósł sukces, bo płyty zespołu rozeszły się na świecie w paru milionach egzemplarzy. Matt nie bał się też ryzykować, bo tym było między innymi postawienie na mocno sztuczne brzmienie płyty „Vengeance Falls", nadane przez Davida Drainmana z Disturbed.

Trivium pierwszy raz odwiedził Polskę już w 2005 roku, grając w warszawskiej Proximie. Kolejne koncerty spotykały się z coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku grupa była jedną z gwiazd Przystanku Woodstock.

Kolejna wizyta Trivium w Polsce nastąpi z okazji promocji wydanej w 2017 roku płyty „The Sin And The Sentence". Wyjątkową, bo pierwszą w blisko 20-letniej historii zespołu, na którą wszystkie teksty napisał Paolo. I pierwszą, którą nagrał z kapelą perkusista Alex Bent.

Album „The Sin and the Sentence” wyprodukował Josh Wilbur, który ma na swoim koncie współpracę z takimi zespołami jak Gojira czy Lamb of God. Wydawnictwo nagrane zostało natomiast w kalifornijskim Hybrid Studios.

Trivium – The Sin And The Sentence

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także