Trójka traci kolejne audycje. Kolejny wieloletni pracownik odchodzi

/ 4 stycznia, 2021


Wraz z nowym rokiem Trójka doświadczyła kolejnych zmian w składzie.


Rok 2020 był krytyczny dla radiowej Trójki. Z Polskim Radiem pożegnało się wielu prowadzących, w tym Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki czy Piotr Kaczkowski. Okazuje się jednak, że to nie koniec.

Z Trójką rozstał się Janusz Deblessem, który od wielu lat prowadził audycje „Gitarą i piórem” oraz „Laboratorium reportażu w Trójce”.

Prowadzący napisał w mediach społecznościowych:

Myśliwiecka 3/5/7. Program 3. Polskiego Radia. Adres na mapie, miejsce, częstotliwość na skali. To wszystko razem! Byłem tam dłużej niż kolejne dyrekcje, zarządy. Krócej, niż osoby, których audycji słuchałem, zanim się tam pojawiłem. „Trójka” to był konglomerat, czyli pozornie nie pasujące do siebie elementy, tworzące całość. Nad całością, przez lata, unosił się „duch opiekuńczy”, pozwalający – mimo nieuchronnych zmian – całość zachować . Wspólnota autorów i słuchaczy, bo w dużej części było to radio autorskie. Wydarzenia minionego roku (a i wcześniejsze) zakwestionowały wszystko. Nie będzie już „Laboratorium reportażu w Trójce”, nie będzie audycji „Gitarą i piórem”. Moje listy i telefony do Pani Prezes, pozostały bez odpowiedzi (pocztę wyłączono). Dyrektor Trójki był zaskoczony decyzją. W tym Nowym Roku audycja „Gitarą i piórem” (nazwa zastrzeżona przez Polskie Radio), obchodziłaby swoje trzydziestopięciolecie.

Z radiową Trójką pożegnała się też pracująca tam od 2014 roku Wioletta Myszkowska.

fot. Adrian Grycuk

KOMENTARZE

Przeczytaj także