Trupa Trupa powróci na amerykański festiwal South By Southwest

/ 29 listopada, 2018

South By Southwest odbędzie się w dniach 11-17 marca 2019 roku w Austin, w stanie Teksas. Na tym prestiżowym wydarzeniu będzie można zobaczyć ponad 240 artystów z całego świata. Właśnie ogłoszono ich listę i jedynym reprezentantem Polski jest zespół Trupa Trupa, który już wystąpił tam w 2018 roku i jego koncert uznano za jeden z najlepszych na całym festiwalu przez takie tytuły jak „Rolling Stone” czy „Chicago Tribune”. Grzegorz Kwiatkowski wyjawia, że przyszłoroczna wizyta na SXSW będzie wiązała się z planami wydawniczymi i kolejnym albumem.

Trupa Trupa uda się w tam pod skrzydłami agencji koncertowej Paradigm Talent Agency, która w swoim katalogu ma takich artystów jak Tame Impala i The National. Agencja będzie reprezentowała zespół na terenie Ameryki Północnej i Południowej, a także Azji i Australii (Trupę Trupa na Europę reprezentuje agencja ATC Live).

Kilka tygodni temu Trupa Trupa powróciła z islandzkiego festiwalu Iceland Airwaves, gdzie została doceniona między innymi przez magazyn „Vice” i Davida Fricke’a, redaktora naczelnego magazynu „Rolling Stone”.

To kolejne słowa uznania pod adresem Trupy Trupa, które napływają z zagranicy. Wcześniej grupa została doceniona na takich festiwalach jak Primavera, a jej płyta „Jolly New Songs” wymieniona przez amerykańskiego „Newsweeka” jako jeden z „11 wspaniałych, niedocenionych albumów 2017 roku”.

Grupa właśnie ukończyła nagrania trzeciej płyty, której premiera planowana jest na 2019 rok.

rf | fot. Michał Szlaga

KOMENTARZE

Przeczytaj także