TSA MNKWL opublikował teledysk „Zmora” [WIDEO]

/ 10 lipca, 2024


Zobacz najnowszy teledysk zespołu TSA MNKWL, który powstał do utworu „Zmora”.


Na początku tego roku na płycie winylowej ukazał się album „Niezwyciężony” zespołu TSA Michalski Niekrasz Kapłon, który na CD miał swoją premierę w lipcu 2023. Grupa opublikowała właśnie nowy teledysk z płyty, do utworu „Zmora”.

Marek Kapłon – perkusista zespołu – mówi:

Ten numer w całości zaproponował Damian. Zrobił to w dość niespotykany sposób, bo nie tylko miał pomysł na utwór, ale poszedł do studia i nagrał kompletne demo, tzn. wszystkie instrumenty: gitary, bas, łącznie z bębnami(!), czym w szczególności mnie zaskoczył. Do muzyki wymyślił linię melodyczną napisanego przez siebie tekstu, a potem zaśpiewał i nagrał. I taką kompletną wersję przedstawił zespołowi. Przy nagrywaniu płyty niewiele zmieniliśmy, jeśli chodzi o układ tej kompozycji, natomiast na pewno dociążyliśmy całość. Zrobiliśmy ją po prostu w stylu TSA. W pomyśle „Zmory”, oprócz bardzo fajnych melodii dostrzegam echa starych teesowskich numerów, które nagraliśmy w latach 80. Widać, że Damian słuchał płyt TSA, co mnie oczywiście bardzo cieszy.

Wokalista zespołu, Damian Michalski dodaje:

Napisałem ten utwór z… 15 lat temu, do jednego z projektów, z którym wtedy współpracowałem, ale go nie zrealizowaliśmy i numer czekał na lepsze czasy. Gdy już śpiewałem z TSA, to wyjąłem go z szuflady, nagrałem demo i wysłałem do odsłuchu chłopakom. Numer im się od razu bardzo spodobał, a na płycie wyszedł bardzo fajnie, bo cały zespół dołożył tu wiele od siebie, aby zachować styl TSA.

Klip do „Zmory” możecie obejrzeć poniżej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także