Tulia zaprezentowała piosenkę na Eurowizję [WIDEO]

/ 8 marca, 2019

Kwartet Tulia będzie reprezentował Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji. 64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai.

Tulia zaprezentowała przeróbkę utworu Metalliki

Tulia zaśpiewa dwujęzyczny utwór „Fire of Love (Pali się)” w języku polskim i angielskim. Jest to alternatywna piosenka utworu „Pali się” z wersji deluxe płyty „Tulia”, która ukazała się w zeszłym roku.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk.

Fire of Love (Pali się)” skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski).

Producentem muzycznym i twórcą aranżacji utworu „Fire of love (Pali się)” jest Marcin Kindla.

%%REKLAMA%%

Zespół Tulia zwrócił na siebie uwagę w 2017 roku, wykonując przeróbkę utworu „Enjoy The SilenceDepeche Mode w ludowym stylu z białym śpiewem. W maju 2018 roku ukazała się debiutancka płyta Tulii, zatytułowana po prostu „Tulia”. Znalazły się na niej ludowe przeróbki rockowych utworów polskich (m. in. Dawida Podsiadło, Maanamu, T.Love, O.N.A.) oraz zagranicznych (Metallica, Depeche Mode) oraz kilka piosenek autorskich. Płyta okazała się ogromnym sukcesem, dotarła do 7. miejsca OLiS i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy, zapewniającym Platynę.

Skład Tulii tworzą: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także