Tune nagrali własną wersję słynnego utworu Maanamu w hołdzie dla Kory [AUDIO]

/ 8 sierpnia, 2018

Zespół Tune, grający szeroko pojęty rock alternatywny, stworzył cover Maanamu w hołdzie dla jednej z najważniejszych wokalistek w historii polskiego rocka. Muzycy wybrali legendarny utwór „Krakowski Spleen”, który pochodzi z trzeciego albumu grupy „Nocny Patrol” (1983).

Wiesław Królikowski wspomina Korę

Słowami trudno wyrazić żal, jaki czujemy po odejściu Kory. Jesteśmy jej wychowankami. To dzięki niej uwierzyliśmy w naszą muzykę. To dzięki niej ciągle funkcjonujemy jako zespół. To ona zaszczepiła w nas chęć płynięcia pod prąd i podążania naszą własną muzyczną drogą. To dzięki niej jesteśmy kim jesteśmy. Nie potrafimy wyrazić naszej wdzięczności inaczej, niż właśnie tak. Niech jej muzyka żyje wiecznie. Mamy nadzieję, że nagrywając jej utwór do tego się przyczynimy

– w ten właśnie sposób muzycy grupy komentują decyzję o nagraniu „Krakowskiego Spleenu”.

Łódzka formacja, która powstała w 2011 roku, nagrała do tej pory trzy studyjne albumy: „Lucid Moments”„Identity”, a w grudniu ubiegłego roku na rynku ukazał się – jak na razie – ostatni ich krążek, zatytułowany „III”

Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem w swoim domu w Bliżowie, po wieloletniej walce z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz. Dzisiaj o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie odbyło się pożegnanie wokalistki. 

Gitarzysta Maanamu stworzył wyjątkowy utwór

Ryszard Olesiński, wieloletni gitarzysta grupy Maanam, udostępnił w ostatnią niedzielę w sieci instrumentalny utwór, który stworzył po śmierci Kory, zatytułowany „Olga”.

Muzyk grał w zespole Maanam w latach 1980-1986 oraz 1991-2003, był kompozytorem lub współkompozytorem takich utworów, jak m.in. „To tylko tango”, „Miłość jest jak opium” czy „Polskie ulice”. W 2003 r. Ryszard Olesiński wraz z resztą starego składu zrezygnował z dalszej współpracy z Korą i Markiem Jackowskim.

Poniżej możecie posłuchać tego utworu:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także