Twiggy Ramirez (Marilyn Manson, A Perfect Circle) oskarżony o gwałt

/ 21 października, 2017

Twiggy Ramirez (prawdziwe nazwisko Jeordie White) dołączył do zespołu Marilyn Manson w 1993 roku, przed wydaniem debiutanckiej płyty „Portrait of an American Family”. Z Mansonem rozstał się w 2002 roku, udzielając się następnie w zespołach A Perfect Circle, Nine Inch Nails i Goon Moon. Był jednym z basistów, branych pod uwagę przez Metallicę jako następca Jasona Newsteda. Od 2008 roku ponownie gra w Marilyn Manson.

Rush wyda reedycję deluxe słynnej płyty

W latach 90. Ramirez spotykał się z wokalistką Jack Off Jill, Jessicką Addams. Poznali się, kiedy miała 18 lat.

Jessicka dziś pisze:

Przez ponad 20 lat żyłam w przytłaczającym wstydzie bycia przez kogoś zgwałconą. Jak wiele innych ofiar, bezwiednie ukrywałam niezdrowy związek za fasadą artystycznej, lubiącej zabawę duszy.

Jessicka opowiada, jak mieszkała z Jeordiem i ich współlokatorem Pete’em.

Pete był miłym, troskliwym człowiekiem, traktował mnie jak młodszą siostrę. Często mnie bronił, gdy temperament brał górę na Jeordiem.

Jessicka opisuje jak Jeordie stopniowo stawał się wobec niej coraz bardziej agresywny, stosując wobec niej przemoc werbalną i fizyczną.

Do kluczowego zdarzenia doszło po powrocie z jednej z tras koncertowych.

Wiedziałam, że Jeordie nie był mi wierny, zdradzając mnie między innymi z kobietami, które do dziś szanuję i traktuję jako moje muzyczne rywalki. Doprowadziło to do kłótni, której się nie spodziewałam. Przewrócił mnie na ziemię, zaciskając dłoń na mojej szyi. Powiedziałam: „NIE”. Zrobiłam to na tyle głośno, że Pete wbiegł do pokoju, ratując mnie przed nim. Ale zostałam zgwałcona. Zostałam zgwałcona przez kogoś, kogo myślałam, że kocham. Tę noc przepłakałam w łóżku Pete’a.

Jessicka tłumaczy, dlaczego nie mówiła o tym wcześniej:

W 1997 roku wytwórnia płytowa mojego zespołu ostrzegła mnie, że jeśli publicznie opowiem moją historię, istnieje duża szansa, że promotorzy koncertowi, rozgłośnie radiowe, inne zespoły i ich menadżerowie odwrócą się od mojego zespołu. Ostrzegli też Jack Off Jill, że zerwą z nami kontrakt, gdyż byli przekonani, że nikt w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn, nie będzie poważnie traktował ofiary gwałtu (…). Wytwórnia bała się, że wielka maszyna stojąca za Marilyn Manson użyje swojej mocy, żeby zniszczyć nie tylko Jack Off Jill, ale też mnie.

Poniżej możecie przeczytać cały post Jessicki.

Marilyn Manson, który aktualnie ma przerwę w trasie koncertowej, spowodowaną wypadkiem, który wydarzył się podczas koncertu w Nowym Jorku, skomentował te doniesienia następująco:

Wiem, że Jessicka i Jeordie byli parą wiele lat temu. Zawsze traktowałem ją i nadal traktuję jako przyjaciółkę. Aż do niedawna nic mi nie było wiadomo o tych zarzutach. Jest mi przykro z powodu bólu, jakiego musiała doświadczyć Jessicka.

Marilyn Manson na trasę promującą wydany w tym miesiącu album „Heaven Upside Down” planuje powrócić na początku listopada.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także