Twórcy zdradzają tajemnicę sukcesu „Króla tygrysów”

/ 11 czerwca, 2020

W marcu tego roku na platformie Netflix ukazał się serial dokumentalny „Król tygrysów”, opowiadający historię kontrowersyjnego hodowcy dzikich zwierząt, Joe Exotica. Serial okazał się ogromnym sukcesem i został przez miesiąc obejrzany przez 64 miliony użytkowników.

Skąd tak ogromna popularność? Reżyserzy serialu, Eric Goode i Rebecca Chaiklin przyznają:

Razem z Netfliksem rozpoznaliśmy, że ta historia jest unikalna na wielu płaszczyznach. Ale myślimy, że serial tak chwycił, bo w dobie koronawirusa ludzie mieli mnóstwo wolnego czasu, przez co tworzyli memy i przebierali się za główne postaci. Fenomen tego serialu ma dużo wspólnego z czasem, w jakim się pojawił.

Kiedy rzeczywistość jest tak ponura, niepokojąca i przerażająca, dobrze jest dać nura w ten kolorowy, kiczowaty świat.

%%REKLAMA%%

Jak podaje „Variety” stacje telewizyjne Imagine i CBS połączyły siły i zamierzają stworzyć serial obyczajowy na podstawie życia Joe Exotica. Autorem scenariusza i producentem jest Dan Lagana, a główną rolę zagra Nicolas Cage. Serial ma liczyć osiem odcinków. Nie jest to jedyny serial przygotowywany po sukcesie „Króla tygrysów”. Powstaje też serial opowiadający o głównej rywalce Exotica, Carole Baskin, w którą wcieli się Kate McKinnon.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także