U2 wykona na żywo nowe utwory

/ 25 stycznia, 2017

W maju 2017 roku U2 wyruszy w szczególną trasę koncertową – irlandzki kwartet po raz pierwszy w swojej historii odbędzie trasę wspominkową z okazji 30. rocznicy premiery albumu „The Joshua Tree”, który okazał się jednym z najważniejszych albumów rocka, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 25 milionów egzemplarzy.

U2 w Encyklopedii TerazRock.pl

Grupa jednak nie zamierza zamykać się w nostalgii. Zespół ma prawie gotowy nowy album, „Songs Of Experience”, którego data premiery jeszcze nie jest znana, ale który ukaże się prawdopodobnie przed końcem 2017 roku. Basista Adam Clayton zasugerował w jednym z ostatnich wywiadów, że podczas tegorocznych koncertów U2 wykona z jeden albo dwa nowe numery. Potwierdził też, że nowy album jest prawie gotowy, ale U2 wykorzysta okazję, żeby dopracować kilka szczegółów.

Trump opóźnił premierę albumu U2?

Gitarzysta The Edge, powiedział niedawno, że za przesunięciem premiery nowej płyty stoi… zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Płyta była niemal gotowa, ale nadeszły wybory [w USA] i nagle świat się zmienił. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy dać sobie czas i zobaczyć, jak ta płyta ma się do tego, co dzieje się na świecie. Wybór Trumpa na prezydenta sprawił, że wahadło przechyliło się na drugą stronę.

Adam Clayton w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” zauważył podobieństwa między „The Joshua Tree”, a „Songs Of Experience” mówiąc, że ta pierwsza płyta była nagrywana w czasach, kiedy w USA i Wielkiej Brytanii rządzili konserwatyści (odpowiednio Ronald Reagan i Margareth Thatcher), a świat wyglądał dość ponuro.

Basista przyznał też, że jeszcze nie wie, czy piosenki z albumu „The Joshua Tree” będą wykonywane na trasie w formie jednego, zwartego setu, czy też zostaną przeplatane innymi kompozycjami.

Amerykańska trasa koncertowa potrwa do 1 lipca 2017 roku, a potem U2 odbędzie miesięczną podróż po Europie. Większość koncertów została już wyprzedana. Polska nie została uwzględniona w rozpisce, najbliżej naszego kraju kwartet zagra 12 lipca 2017 roku w Berlinie.

U2: „With Or Without You”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także