Udo Dirkschneider wraca z repertuarem Accept. Wokalista wystąpi w Polsce

/ 18 kwietnia, 2017

Udo Dirkschneider wraz ze swoim zespołem U.D.O. ponownie odwiedzi nasz kraj. 6 listopada zagra w warszawskim klubie Progresja. Podczas tegorocznej trasy będzie znowu wykonywał utwory z repertuaru Accept.

Queen ponownie zagrają w Polsce

W zeszłym roku były frontman niemieckiej legendy, grał nad Wisłą w ramach trasy „Farewell to Accept”, również w warszawskiej Progresji, w tym roku ponownie odwiedzi nasz kraj. 

Tak wokalista mówił o trasie, która miała być pożegnaniem z repertuarem Accept:

Nadal sprawi mi ogromna frajdę granie tych piosnek na żywo. Oczywiście, jest to duża część mojego życia, jednak przychodzi moment w życiu, gdy trzeba zamknąć pewien rozdział. Było wiele spekulacji i plotek dotyczących Accept. Dlatego też postanowiłem wydać muzyczny manifest tą trasą, dając tym samym, fanom możliwość posłuchania starych piosenek, w pełnym wymiarze czasowym.

Fani w Polsce będą mieli więc jeszcze jedną szansę, aby wysłuchać największych klasyków grupy Accept. Jak zapowiada wokalista: w tym roku usłyszymy więcej kawałków z repertuaru tego zespołu, będzie bowiem ułożona nowa setlista.

Wciąż pozostaje wiele kawałków, których publiczność od lat nie słyszała na żywo, a fani wciąż o nie dopytują, zatem po prostu należy ruszyć z nimi w trasę

– tłumaczy Dirkschneider

Koncert odbędzie się 6 listopada w warszawskiej Progresji. Bilety na to wydarzenia są dostępne w cenie 80 zł. Wokaliście podczas koncertu będą towarzyszyli muzycy z jego grupy, U.D.O.

Udo Dirkschneider najbardziej jest znany z występów w zespole Accept, którą współtworzył w latach 1971-1987, 1992-1997 i 2005. Wokalista łącznie zaśpiewał na dziesięciu studyjnych krążkach tej niemieckiej formacji. Po tym, gdy pierwszy raz rozstał się z zespołem, zdecydował się na założenie własnej formacji – U.D.O., z którą przygotował w sumie piętnaście albumów długogrających, z których ostatni ukazał się na początku 2015 roku. Dirkschneider jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków metalowych.

Accept wraca z nowym albumem

Macierzysta formacja Dirkschneidera przygotowuje się do wydania następcy albumu „Blind Rage” z 2014 roku. Wiemy na pewno, że będzie on zatytułowany „The Rise of Chaos” i na rynku ukaże się 4 sierpnia nakładem Nuclear Blast. Więcej informacji odnośnie tego krążka, zespół Accept jednak nie podał do publicznej wiadomości. 

Z kolei dzień wcześniej grupa zagra specjalny koncert podczas niemieckiego festiwalu Wacken. Oprócz starych i nowych przebojów Accept, usłyszymy również wykonania ich utworów wspólnie z Czeską Symfonią Narodową. 

Accept: „Balls to the Wall”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także