Uli Jon Roth nie jest zadowolony z tego przeboju Scorpions

/ 9 maja, 2024
fot. Markus Felix | PushingPixels


Były gitarzysta Scorpions przyznał, że nie jest do końca zadowolony z jednego z największych przebojów, jakie nagrał z zespołem.


Uli Jon Roth był gitarzystą Scorpions w latach 1973-1978 i pomógł ukształtować styl niemieckiej legendy hard rocka. Wśród najbardziej znanych utworów, jakie nagrał z grupą jest „The Sails of Charon” pochodzący z wydanego w 1977 roku albumu „Taken By Force” – ostatniego Scorpions z Rothem w składzie.

W wywiadzie dla „Rock Interview Series” Uli Jon Roth przyznał, że nie jest do końca zadowolony z tej piosenki:

Nigdy zbyt wysoko nie ceniłem tego utworu. Wiedziałem, że ma świetne solo gitarowe, ale poza tym nie byłem zadowolony z jego struktury. Dopiero potem dowiedziałem się, jak wiele znaczy dla tak wielu osób. Przyjrzałem mu się ponownie i pomyślałem: „Hmm, nadal nie podoba mi się jego struktura”. Zacząłem przy nim dłubać i tworzyć różne orkiestrowe aranżacje, aż zaczął mi się coraz bardziej podobać. Piosenka zyskała wówczas własne życie.

Scorpions już wkrótce zagra w ramach Warsaw Rocks 2024 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, który odbędzie się 26 lipca 2024. Na scenie wystąpią także Europe, Dżem oraz Omega Testamentum.

KOMENTARZE

Przeczytaj także