Utwór Slasha i Chestera Benningtona trafił do sieci [AUDIO]

/ 17 listopada, 2023


Do sieci trafiło owiane legendą nagranie Slasha i Chestera Benningtona z Linkin Park.


Gdy Slash nagrywał swój debiutancki album solowy, który ukazał się w 2010 roku pod tytułem „Slash”, zaprosił do współpracy wielu gości. Jednym z nich był Chester Bennington z Linkin Park. Ich wspólne nagranie jednak nie trafiło na płytę, a do tej samej piosenki zaśpiewał ostatecznie Lemmy Kilmister z Motӧrhead.

Po śmierci Chestera Benningtona krążyły spekulacje, czy utwór zostanie wydany. Slash komentował wtedy:

Gdy nagrywałem mój pierwszy solowy album, pracowałem z wieloma różnymi ludźmi i część z nich, z różnych powodów nie trafiła na płytę. Jedną z tych osób był Chester. Nagraliśmy razem piosenkę, ale zespół Linkin Park nie zgodził się na jej opublikowanie, więc nagrałem ją jeszcze raz z Lemmym. Facet, który realizował moje demówki przesłał ją mi oraz rodzinie Chestera. Piosenka [„Doctor Alibi”] dobrze opisuje stan jego umysłu.

Jego rodzina ma tę piosenkę, więc to zupełnie od niej będzie zależało, czy kiedykolwiek się ukaże. Była bardzo dobra, a on wypadł niesamowicie. Jeśli będą chcieli ją wydać, nie mam nic przeciwko. Muzycznie jest bardzo podobna do tego, co zaśpiewał Lemmy, ale tekst jest bardzo wzruszający.

Teraz nagranie to zostało udostępnione w całości w ramach podcastu „Appetite For Distortion”. Cały podcast możecie obejrzeć poniżej, a utwór zaczyna się na wysokości 1:11:11.

KOMENTARZE

Przeczytaj także