Vinnie Paul (Pantera) zostanie pochowany w specjalnej trumnie

/ 29 czerwca, 2018

Vincent Paul Abbott, znany jako Vinnie Paul, zmarł w nocy z 22 na 23 czerwca 2018 roku w swoim domu w Las Vegas w wieku 54 lat. Prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce na terenie Moore Memorial Gardens Cemetery w Arlington, gdzie perkusista zostanie pochowany obok swojej matki oraz brata, Dimebaga Darrella, który został zastrzelony w grudniu 2004 roku.

Hellyeah wyda płytę nagraną z Vinniem Paulem

Rodzina muzyka zdradziła, że Vinnie Paul zostanie pochowany, podobnie jak jego młodszy brat, w specjalnej trumnie zrobionej na zamówienie z logiem i zdjęciami grupy Kiss, którą – na prośbę artysty – została podarowana przez członków formacji, Gene Simmonsa oraz Paula Stanleya. Paul ponadto zostanie pochowany razem ze swoim słynnym kapeluszem, butami oraz flanelową koszulą.

Wiadomo także, że również fani będą mogli oddać hołd i pożegnać swojego idola dzień później. W niedzielę, 1 lipca, odbędzie się otwarta ceremonia w The Bomb Factory, czyli hali koncertowej znajdującej się w Dallas.

Perkusista w rozmowie z „Metal Hammer” przyznał, że chciałby, aby na jego pogrzebie został puszczony legendarny debiutancki album formacji Guns N' Roses„Appetite for Destruction” (1987):

Naprawdę chciałbym wybrać album, który kojarzy się z dobrą zabawą, tak jak chociażby pieprzone Guns N’ Roses. Ludzie powinni świętować to, co udało nam się zrobić i fakt, że mieliśmy wspaniałe życie. Nie chciałbym, żeby mój pogrzeb był smutny i ckliwy. 

Niedługo się przekonamy czy jego wola zostanie spełniona.

Vinnie Paul współtworzył amerykańską metalową formację Pantera od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Po rozwiązaniu zespołu, Paul angażował się w inne projekty – DamageplanRebel Meets Rebel czy Hellyeah.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także