Profil kobiety oskarżającej wokalistę Tool o gwałt fałszywy? Będę zeznawać w sądzie

/ 29 czerwca, 2018

Do gwałtu miało dość na trasie zespołów A Perfect Circle i Nine Inch Nails w 2000 roku. Kobieta, która ukrywa się na Twitterze pod pseudonimem Iwas17HeWas36 twierdzi, że Maynard James Keenan zgwałcił ją w zespołowym autokarze.

Fragment oskarżenia pod adresem wokalisty Tool i A Perfect Circle

Wokalista zaprzecza temu, publikując oświadczenie:

Wielkie podziękowania dla tych, którzy właściwie odczytali, iż ta fałszywa relacja negatywnie wpłynęła na cały ruch #metoo. Wstyd mi natomiast za tych, którzy rozpropagowali ten destrukcyjny clickbait. Jeśli natomiast chodzi o moją spóźnioną, i wcale nie niezbędną odpowiedź, to miałem wyłączony telefon. Też powinniście tego spróbować.

Kobieta jednak twierdzi, że jej historia jest prawdziwa. Zagroziła, że pójdzie z nią do sądu:

Nie boję się zniesławienia ani pozwu, bo on sam wie, że jest winny. Jeśli zajdzie potrzeba będę zeznawać w sądzie. Chodzi tylko o to, żeby powstrzymać jego i innych przed napastowaniem.

Niektórzy fani sugerują jednak, że oszczerstwa mogą być fałszywe, zwracając uwagę na podejrzaną aktywność na koncie, z którego zostały one wysłane. Konto Iwas17HeWas36 zostało założone w tym samym czasie, co inne konto, z którego podobne oskarżenia kierowane były pod adresem Trenta Reznora z Nine Inch Nails (tamto konto zostało już zablokowane). Ponadto Iwas17HeWas36 prosi o kontakt mailowy z innymi osobami, które zostały zgwałcone przez Maynarda Jamesa Keenana. Podany adres mailowy powiązany jest z kontem mężczyzny na portalu randkowym POF.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także