Vinnie Paul. Znamy okoliczności śmierci muzyka Pantery

/ 24 czerwca, 2018

Pytanie, co spowodowało śmierć Vinniego Paula zadają sobie wszyscy jego fani. Muzyk w ostatnim czasie nie skarżył się na żadne problemy zdrowotne, w internecie nie pojawiały się żadne doniesienia dotyczące jakichkolwiek kłopotów 54-latka. Przyczynę śmierci perkusisty poznamy dopiero za jakiś czas, gdy przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Amerykański portal TMZ – powołując się na rodzinę zmarłego – poinformował natomiast, że Vinnie Paul umarł w czasie snu w swoim domu w Las Vegas.

Vinnie Paul, legendarny perkusista Pantery, nie żyje

O śmierci perkusisty dowiedzieliśmy się wczoraj rano (czasu polskiego) za pośrednictwem Facebooka zespołu Pantera i profilu artysty. Na obu pojawiło się jednakowe, krótkie oświadczenie, w którym nie podano zbyt wielu szczegółów:

Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul nie żyje. Paul jest najbardziej znany ze swojej gry w zespołach Pantera i Hellyeah. W tym momencie nie dysponujemy żadnymi dodatkowymi szczegółami. Jego rodzina prosi o poszanowanie prywatności w tym trudnym czasie.

Wpis w oryginale:

Śmierć Vinniego Paula była szokiem nie tylko dla fanów, ale dla całego muzycznego świata. Kondolencje i wspomnienia muzyka opublikowali i wciąż publikują jego przyjaciele ze sceny – Lars Ulrich z Metalliki, zespoły Foo Fighters, Halestorm, Avenged Sevenfold czy Van Halen. Wszyscy wspominają, że perkusista był człowiekiem niezwykle radosnym i pogodnym, z którym można było porozmawiać na każdy temat.

Podobne wspomnienia ma nasz redakcyjny kolega, Bartek Koziczyński, który poznał Vinniego Paula:

Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Choć wielokrotnie pojawiał się temat powrotu zespołu na scenę, konflikty między muzykami sprawiały, że plany reaktywacji Pantery nigdy nie doszły do skutku.

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także