W.A.S.P. na jedynym koncercie w Polsce

/ 24 lutego, 2017

Z okazji 25. rocznicy wydania albumu „The Crimson Idol”, amerykańska grupa W.A.S.P. zagra na żywo wszystkie utwory z tego albumu. Koncertowy set zostanie uzupełniony dodatkowo o trzy utwory, które w zamyśle lidera grupy, Blackiego Lawlessa, miały się znaleźć na koncepcyjnym materiale. Drugą część koncertu wypełnią najbardziej znane utwory zespołu.

AC/DC. Będzie płyta z Axlem Rose'em?

W.A.S.P. powstał w 1982 roku z inicjatywy Blackiego Lawlessa, który jako jedyny członek pozostaje w składzie zespołu do dziś. Kalifornijska grupa szybko odnalazła się na scenie amerykańskiego glam metalu lat 80., wydając takie albumy, jak „W.A.S.P.” (1984), „The Last Command” (1985), „Inside The Electric Circus” (1986) i „The Headless Children” (1989).

Nagranie albumu „The Crimson Idol”, który ukazał się w 1992 roku, zajęło niemal trzy lata i pierwotnie był on pomyślany jako solowa płyta Blackiego Lawslesssa, jednak wytwórnia nalegała, żeby wydał ją pod szyldem W.A.S.P. Album opowiada historię fikcyjnej gwiazdy rocka imieniem Jonathan Steel. Po raz pierwszy w trasę promującą ten album grupa wyruszyła dopiero piętnaście lat po jego wydaniu, w 2007 roku. W tym roku, w 25. rocznicę wydania płyty, W.A.S.P. po raz drugi odegra na koncertach ten album w całości. Jeden z tych koncertów odbędzie się w Warszawie, 25 listopada 2017 roku.

Organizatorem koncertu w warszawskim klubie Progresja Music Zone jest Knock Out Productions. Bilety w cenie 90 PLN już w sprzedaży.

W.A.S.P. „The Idol”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także