Weezer nagrał, ku uciesze fanów, przeróbkę słynnego utworu Toto [AUDIO]

/ 29 maja, 2018

Choć kompozycja „Africa” grupy Toto, która znalazła się na albumie „Toto IV”, stała się przebojem przeszło 35 lat temu, to ostatnio zyskała nowe życie w sieci, dzięki m.in. memom. Ponadto, pewna 14-letnia fanka zespołu Weezer, o imieniu Mary, postanowiła zachęcić swoją ulubioną kapelę, aby nagrała ona przeróbkę wspomnianego utworu. W końcu się to udało!

Kirk Hammett (Metallica) wskazuje ulubiony utwór z „Hardwired… To Self-Destruct”

Choć nie było łatwo i zniecierpliwieni miłośnicy formacji, na której czele stoi Rivers Cuomo, musieli czekać aż „Africa” w wykonaniu autorów słynnego przeboju „Buddy Holly” ujrzy światło dzienne.

Najpierw na Twitterze pojawił się specjalny profil „weezer cover africa by toto”. Zespół w miarę szybko zareagował i… zgodził się nagrać cover grupy Toto. Tyle, że muzycy zamiast piosenki słynnej formacji o fascynacji Afryką, zaprezentowali przeróbkę innego, wielkiego ich hitu, a mianowicie „Rosanny”.

W końcu jednak grupa Weezer spełniła zachciankę swoich fanów i udostępniła w sieci własną wersję kompozycji „Africa”. Poniżej możecie sprawdzić jak muzycy poradzili sobie z tym zadaniem:

Przypomnijmy także wykonanie – wspomnianej wcześniej – „Rosanny”:

Grupa Weezer powstała w 1992 roku w Los Angeles. Jest to jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów ostatnich 25 lat. Na swoim koncie mają 11 studyjnych albumów, na chwilę obecną ich dyskografię zamyka krążek „Pacific Daydream”, który ukazał się na rynku w październiku ubiegłego roku. Muzycy pracują podobno już nad kolejną płytą pod roboczym tytułem „Black Album”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także