Wendy Dio reaguje na nawiązanie do Dio w „Stranger Things”

/ 16 czerwca, 2022


Jeden z bohaterów nowego sezonu „Stranger Things” jest fanem Dio. Wendy Dio opowiedziała, co to dla niej znaczy.


Akcja serialu „Stranger Things” toczy się w połowie lat 80., co jest okazją do nawiązania do licznych przebojów z tamtych lat. Szerokim echem odbiło się wykorzystanie piosenki Kate Bush. Ale to nie wszystko.

Jeden z bohaterów nowego sezonu nosi naszywkę Dio. W wywiadzie dla „Loudwire Nights” wdowa i menadżerka po zmarłym wokaliście, Wendy Dio, opowiedziała, jak do tego doszło i co to dla niej znaczy:

To było jeszcze przed pandemią, 2-3 lata temu. Skontaktowali się ze mną z prośbą o zgodę, bo nie można wykorzystać produktu Dio bez licencji.

Wendy Dio nie tylko się zgodziła, ale wysłała twórcom oryginalną naszywkę ze swojej kolekcji:

Byli szczęśliwi i wdzięczni. Przysłali mi gadżety „Stranger Things”. Byłam szczęśliwa, ale potem nic o tym nie słyszałam, pomyślałam więc, że jej nie wykorzystali. A potem nagle po pandemii zobaczyłam to i pomyślałam: „To wspaniałe, bardzo się cieszę”. Ronniemu bardzo by się to spodobało.

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. Wiadomo już, że trwający obecnie sezon jest przedostatnim – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także