Whitesnake kończy działalność po przyszłorocznej trasie koncertowej? David Coverdale odpowiada

/ 31 grudnia, 2021

Whitesnake ogłosił niedawno pożegnalne tournée. Czy oznacza to, że po jego zakończeniu zespół kończy działalność?


W przyszłym roku Whitesnake zagra 65 koncertów w 30 krajach. Jak przekonują muzycy, będzie to ich pożegnalna trasa koncertowa. Obejmie również nasz kraj – dowodzona przez Davida Coverdale’a formacja zagra 12 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie, a jako gość specjalny zaprezentuje się zespół Europe.

Czy zorganizowanej obszernej, pożegnalnej trasy koncertowej oznacza, że Whitesnake kończy działalność? Davida Coverdale’a zapytał o to Wiesław Weiss w wywiadzie, który pojawił się w najnowszym „Teraz Rocku”. Oto odpowiedź wokalisty:

Koniec Whitesnake? Nie, nie! To ozna­cza jedynie, że po raz ostatni wyruszam w wielką światową trasę. Ale mam zapla­nowane różne projekty Whitesnake’owe. Nadal jestem muzykiem pełnym twór­czej pasji i nie zamierzam kończyć karie­ry. Natomiast nie mam już tyle energii, by nadal jeździć w wielomiesięczne trasy. Podróżowanie mnie wykańcza […] Bo na scenie nadal sobie radzę. Cały czas inten­sywnie ćwiczę i jestem w niezłej formie. Ale będzie to moja ostatnia światowa trasa. W tym sensie jest pożegnalna. Tym bardziej zależy mi, by się odbyła, bo chcę ze sceny powiedzieć fanom „dziękuję”, pokłonić się im. Ale to nie koniec. Nadal będę występował z Whitesnake, ale nie na tę skalę co dotychczas.

Całą, obszerną rozmowę z liderem Whitesnake, znajdziecie w styczniowym numerze naszego pisma, które dostępne jest w naszym sklepie internetowym oraz kioskach w całej Polsce.

STYCZNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

fot. Kat Benzova

KOMENTARZE

Przeczytaj także