Whitesnake odwołał trasę z powodu problemów zdrowotnych

/ 2 lipca, 2022


Zespół Whitesnake poinformował o odwołaniu reszty trasy koncertowej. Powodem są problemy ze zdrowiem muzyków.


Zespół Whitesnake, który był w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej po Europie, poinformował o odwołaniu reszty koncertów.

W oświadczeniu David Coverdale napisał:

Z głębokim smutkiem muszę poinformować, że z powodu nieprzemijających problemów zdrowotnych i na zalecenie lekarzy, a także z powodu troski o zdrowie i bezpieczeństwo, Whitesnake nie jest w stanie kontynuować europejskiej trasy pożegnalnej. Przepraszam wspaniałych fanów Whitesnake, którzy wybierali się na pozostałe koncerty trasy.

Wcześniej zespół Whitesnake odwołał dwa koncerty z powodu infekcji zatok oraz tchawicy Davida Coverdale’a. Kilka dni temu przez media przetoczyła się dyskusja na temat złego stanu zdrowia perkusisty, Tommy’ego Aldridge’a. Organizator podał, że ma on „poważne problemy zdrowotne”, natomiast zespół odpowiedział, że był jedynie „niedysponowany”. Koniec końców Whitesnake nie zagrali na festiwalu Rock Imperium w Kartagenie w Hiszpanii (mieli pojawić się na scenie 25 czerwca).

Od pewnego czasu z zespołem nie występuje również gitarzysta Reb Beach, którego obowiązki przejął Joel Hoekstra. Do tej pory zespół Whitesnake nie poinformował, co jest powodem nieobecności jednego z gitarzystów.

Zważywszy na okoliczności, o szczęściu mówić mogą uczestnicy koncertu Whitesnake w Krakowie, który odbył się 12 czerwca. Zespół był w komplecie i niezłej formie, o czym przeczytacie w lipcowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży. Tam między innymi relacja z koncertu, który odbył się w Tauron Arenie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także