Whitesnake rozstał się z basistą

/ 22 listopada, 2021


Michael Devin nie jest już basistą Whitesnake. Grupa wydała oświadczenie.


Zespół Whitesnake poinformował, że rozstał się ze swoim basistą, Michaelem Devinem. Michael grał w Whitesnake od 2010 roku.

W oświadczeniu możemy przeczytać:

Whitesnake i Michael Devin po wspaniałej dekadzie spędzonej razem postanowili pójść własnymi ścieżkami. Życzymy Michaelowi sukcesów w życiu i w swoich przedsięwzięciach. Szczerze dziękujemy mu za to, że był częścią naszej przygody i za talent, jaki wniósł do Whitesnake.

Zespół Whitesnake poinformował też, że ma już nowego basistę, którego personalia poznamy wkrótce.

W przyszłym roku Whitesnake ruszy w europejską trasę koncertową, która ma być ostatnią dla wokalisty Davida Coverdale’a. W wywiadzie dla „Appetite For Distortion” Coverdale mówi:

69 to byłby doskonały wiek na emeryturę dla wokalisty Whitesnake, ale niestety tak się nie stało. Nie dociera do mnie jeszcze, że przygotowuję się do pożegnalnej trasy, ale nie łudźcie się: to jest pożegnalna trasa. Mam 70 lat. Dawanie z siebie wszystkiego jest dla mnie fizycznie wyczerpujące. Zależy mi jednak, żeby podziękować milionom ludzi, którzy wspierali mnie przez 50 lat.

Polski koncert pożegnalnej trasy Whitesnake odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w Tauron Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe.

KOMENTARZE

Przeczytaj także