William DuVall (Alice In Chains) w Polsce. Znamy nową datę koncertu

/ 18 stycznia, 2021


Poznaliśmy nową datę koncertu wokalisty Alice In Chains w Polsce. William DuVall przyjedzie do nas jesienią.


William DuVall wystąpi w warszawskim klubie Stodoła 5 października 2021 roku, gdzie będzie promował solowy album „One Alone”. Bilety można nabyć w cenie 95 PLN.

William DuVall miał pierwotnie wystąpić u nas w kwietniu 2020 roku, ale koncert ten został przełożony ze względu na lockdown. Pierwotnie planowana data na marzec 2021 również jest już nieaktualna i DuVall przyjedzie do nas dopiero jesienią.

William DuVall promuje solowy album „One Alone”. Artysta gra na scenie zupełnie sam, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. W rozmowie dla „Teraz Rocka” tak mówi o tych koncertach:

To bardzo stresujące, ale też wyzwalające i ekscytujące. Tuż przed wyjściem na scenę zawsze doświadczam chwili ogromnej tremy (śmiech). Ale gdy już jestem na scenie i zaczynam grać, koncert zmienia się w święto. To jak spacer po rozpiętej linie bez żadnej siatki (śmiech). Jestem sam z gitarą akustyczną. Nie ma innych muzyków ani żadnego sprzętu. A gitara akustyczna jest bezlitosnym instrumentem, jeśli nie potrafisz nad nią całkowicie zapanować, może cię pogrążyć. Ale to wielkie wyzwanie, które bardzo mi się podoba. Nie wiesz, co się stanie. Możliwe, że jest to najbardziej satysfakcjonująca trasa, jaką kiedykolwiek dałem.

William DuVall dołączył do Alice In Chains w 2006 roku po śmierci Layne’a Staleya. Dotychczas nagrał z zespołem trzy albumy studyjne.

KOMENTARZE

Przeczytaj także