Wishbone Ash na czterech koncertach w Polsce

/ 24 listopada, 2017

Formacja Wishbone Ash w przyszłym roku zagra po raz kolejny w naszym kraju w ramach „Open Road Tour 2018”. Nazwa tego tournee nie jest przypadkowa: grupa będzie świętowała 50-lecie obecności swojego lidera na muzycznej scenie.

Iron Maiden w Polsce. Bilety już w sprzedaży

Podczas nadchodzącej trasy grupa zagra cztery razy w Polsce: 9 marca w Bydgoszczy (Kuźnia), 10 marca w Rzeszowie (Life House), 11 marca w Katowicach (Mega Club) oraz 13 marca w Warszawie (Proxima). 

Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 27 listopada i będą dostępne m.in. na stronie Ticketpro. Wejściówki na koncerty w Rzeszowie, Katowicach oraz Warszawie będą dostępne w trzech pulach cenowych:

  • I pula: 95 zł – ograniczona ilość (tylko 100 biletów)
  • II pula: 120 zł do 28.02.2018
  • III pula 140 zł od 1.03.2018

Sprzedaż biletów w Bydgoszczy prowadzi natomiast Klub Kuźnia.

Wishbone Ash to formacja pochodząca z miejscowości Torquay, która powstała w 1969 roku i zasłynęła z pięknych i wysublimowanych melodii wplecionych w hardrockowe, bluesrockowe i progresywne aranżacje. Byli także pionierem użycia dwóch gitar prowadzących, dzięki czemu miała wpływ na wiele kapel – w tym Thin Lizzy i Iron Maiden. Najsłynniejszym dziełem Wishbone Ash jest album „Argus”, który ukazał się w 1972 roku. Na przestrzeni lat grupa przechodziła wiele zmian personalnych, Liderem zespołu jest wspomniany już Andy Powell (gitara, wokal), który współtworzy grupę od początku jej istnienia, natomiast obecnie wspierają go: basista Bob Skeat, gitarzysta Mark Abrahams i perkusista Joe Crabtree

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także