Royal Blood i Kasabian ostrzegają przed… złodziejami telefonów

/ 24 listopada, 2017

Niektóre zespoły, jak A Perfect Circle, zabraniają jakiegokolwiek używania telefonów komórkowych podczas koncertu. Może to słuszna strategia, tym bardziej, że ostatnio w Wielkiej Brytanii doszło do plagi kradzieży telefonów, o czym alarmują zespoły Royal Blood i Kasabian.

NME wybrał albumy 2017 roku

Po koncercie Royal Blood w Birmingham policja aresztowała 22-letniego człowieka, który podczas koncertu zespołu zdołał ukraść 53 telefony komórkowe. Grupa twierdzi, że doniesienia o kradzieżach docierały do niej także po koncertach w Reading i Cardiff.

Uczulamy fanów, żeby podczas naszych koncertów byli czujni i chronili swoją własność, zwłaszcza telefony i portfele.

Poprosiliśmy promotorów, by informowali o tym w swoich obiektach, dodatkowo zwiększymy ochronę na koncertach.

Jeśli ktoś zobaczy coś podejrzanego na naszym koncercie niech skontaktuje się z ochroną obiektu.

Z podobnym apelem wystąpił teraz zespół Kasabian, ostrzegając przed „profesjonalnymi gangami” czyhającymi na fanów i kradnącymi telefony.

Bezpieczeństwo naszych fanów jest dla nas najważniejsze. Chcemy was więc poinformować o kilku kwestiach, które podniosą poziom bezpieczeństwa na naszych koncertach (…):

Mogliście słyszeć w mediach o przypadkach kradzieży telefonów komórkowych na koncertach. Profesjonalne gangi polują na niczego niespodziewających się fanów i kradną im telefony, czasami w dużych ilościach. Proszę zadbajcie o swoje rzeczy osobiste, zwłaszcza o telefony, trzymajcie je w bezpiecznym miejscu. Jeśli zauważycie coś podejrzanego, poinformujcie proszę ochronę obiektu.

Detektyw Jeff Clifford z Birmingham powiedział magazynowi „NME”:

Niestety, duże tłumy na takich koncertach sprawiają, że złodzieje mogą liczyć na obfite zbiory. Depczemy sprawcom po piętach, ale sami możecie zmniejszyć szansę padnięcia ofiarą takiego przestępstwa przez zachowanie szczególnej czujności w takich miejscach.

Zarówno zespół Royal Blood, jak i Kasabian promują swoje nowe płyty. Wydany w czerwcu album „How Did We Get So Dark? Royal Blood dotarł w Wielkiej Brytanii na szczyt listy przebojów, pokrywając się złotem, podobnie jak „For Crying Out LoudKasabian z maja tego roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także