Wojciech Hoffmann o „Dorosłych dzieciach” Turbo: Dziś jeszcze bardziej aktualne

/ 18 marca, 2023


Jeden z największych przebojów zespołu Turbo dziś jest jeszcze bardziej aktualny niż 40 lat temu. Tak twierdzi Wojciech Hoffmann.


Utwór „Dorosłe dzieci” zapoczątkował wielką karierę zespołu Turbo na polskiej scenie rocka. Piosenka zadebiutowała w 1982 roku na liście przebojów Trójki, a rok później znalazła się na tak samo zatytułowanym debiutanckim albumie Turbo.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jacka Nizinkiewicza, gitarzysta Turbo i kompozytor „Dorosłych dzieci”, Wojciech Hoffmann mówi:

Te czterdzieści lat, które minęły od jego premiery, nie zmieniły znaczenia tekstu. Niestety, dzisiaj jest on nawet bardziej aktualny niż wtedy. W tamtych latach mieliśmy jednego wroga na Wschodzie. Dzisiaj sytuacja na świecie jest mniej przejrzysta. Młode pokolenie żyje w jakiejś próżni, a biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, nawet w strachu, bez perspektyw na lepszą przyszłość. To, co dzieje się dookoła, tylko utwierdza mnie w tym. Bardzo współczuję młodym, ale troszkę też im zazdroszczę, oczywiście młodości i dostępności do wszystkiego, czego my nie mieliśmy, ale żalu nie mam, na szczęście.

Cały wywiad z Wojciechem Hoffmannem, nie tylko o Turbo, ale też o jego nowym projekcie Hellium przeczytacie w marcowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

MARCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także