Wojciech Pokora nie żyje

/ 4 lutego, 2018

Wojciech Pokora urodził się w Warszawie w 1934 roku. Znany był z wielu ról teatralnych i filmowych, najczęściej o charakterze komediowym. Komunikat o jego śmierci przekazała Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Amerykański dziennikarz docenił polski zespół

W komunikacie opublikowanym na Facebooku Och Teatru możemy przeczytać:

Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora. Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha.

Wojciech Pokora zadebiutował na ekranie w 1953 roku w „Przygodzie na Mariensztacie”, ale swoją pierwszą większą rolę dostał w filmie „Mąż swojej żony” Stanisława Barei w 1960 roku, występując w roli malarza Mietka. W późniejszych czasach często można go było zobaczyć w filmach Barei, w tym w „Poszukiwanym Poszukiwanej” albo w „Brunecie wieczorową porą”, gdzie wcielił się w rolę sąsiada-mordercy.

Pokora był też aktorem warszawskich teatrów: Teatru Dramatycznego (1958–1984), Teatru Nowego (1984–1990) i Teatru Kwadrat (1990–2001). Był też wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także