Wokalista De Staat wskazuje najważniejsze rockowe płyty

/ 18 października, 2022
fot. Bartek Koziczyński


Jakie płyty najbardziej odcisnęły się na życiu wokalisty holenderskiego zespołu De Staat?


Holenderski zespół De Staat kilkakrotnie grał w Polsce. Ostatnio jako support Biffy Clyro w Stodole, ale wcześniej występował też na własnych koncertach. Wokalista Torre Florim w wywiadzie dla „Teraz Rocka” opowiedział o najważniejszych płytach rockowych w jego życiu.

Torre mówi:

Gdy byłem mały słuchałem płyty „Geatest Hits” Queen, bo była w domu. Słuchałem jej cały czas, nawet nie pomyślałem, że mógłbym słuchać innych płyt (śmiech). To świetna płyta, zawiera znakomite piosenki. Później słuchałem Deftones, Korna, nu metalu. Do moich ulubionych płyt zaliczają się też „In Rainbows” Radiohead, „Rated R” Queens Of The Stone Age. Co jeszcze lubię? Jestem też wielkim fanem Idles, ale nie wiem, którą płytę wybrać. Lubię też płyty Sault. Inspirował mnie też album „Brothers” The Black Keys, ale głównie ze względu na brzmienie i miks. Piosenki już mi się tak nie podobają (śmiech).

De Staat powróci do Warszawy na własny koncert już 31 października w Hybrydach. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie Live Nation.

fot. Bartek Koziczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także