Wokalistka zespołu Złoty Maanam dostaje groźby od fanów Kory

/ 24 sierpnia, 2018

Po śmierci Kory, na nowo zaczęto dyskutować na temat formacji Złoty Maanam. W  jej składzie znajdują się: gitarzysta Ryszard Olesiński, perkusista Paweł Markowski, basista Bogdan WawrzynowiczKrzysztof Zawadka, były gitarzysta Oddziału Zamkniętego, T.Love i Porter Band, a wokalistką jest Karolina Leszko-Tyszyńska, która wygrała program telewizyjny „Szansa na Sukces”. I to właśnie artystka otrzymuje obecnie mnóstwo gróźb, nie brakuje krytycznych komentarzy. Fani zmarłej liderki Maanamu życzą nawet wokalistce śmierci.

Ryszard Olesiński: Chcemy, aby koncerty Złotego Maanamu były hołdem dla Kory i Marka

Karolina Leszo-Tyszyńska w rozmowie z dziennikiem „Super Express” powiedziała:

Zaczęłam bać się o życie moje i moich dzieci. Zalała mnie fala wyzwisk i pogróżek na prywatnym koncie na Facebooku… Na dodatek zapowiedział, że przyjedzie na nasz koncert i zrobi tam demolkę.

Wokalistka, na swoim koncie na Facebooku, udostępniła również screen jednej z wiadomości, którą ostatnio otrzymała:

Menedżer zespołu Wojciech Pijanowski poinformował, że sprawa została już zgłoszona na policję.

We wtorek grupa udostępniła na swoim Facebooku specjalne oświadczenie (poniżej fragment całości):

Zwracamy się do wszystkich, którzy pokochali twórczość Kory i Marka Jackowskiego o zjednoczenie wysiłków w propagowaniu i pielęgnowaniu pamięci o tych wielkich artystach. Jako ostatni żyjący muzycy i współtworzący legendarną grupę Maanam bardzo chcemy, aby nasze koncerty były hołdem złożonym dla Kory i Marka.

W dalszej części mogliśmy także przeczytać:

Jesteśmy przekonani, że mamy wręcz moralny obowiązek, aby poprzez nasze wspólne koncerty jako Złoty Maanam być ciągle z nimi i przypominać o ich wielkich zasługach dla muzyki a wam – fanom Kory, Marka i Maanamu – dać niepowtarzalną szanse na przywołanie wspomnień z dawnych lat. Nikt nie zastąpi Kory i Marka. Byli jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni i dlatego właśnie powinniśmy razem wspólnie my muzycy z fanami połączyć się a nie dzielić! 

Genezę powstania Złotego Maanamu – jako, że jest zawiła – znajdziecie w tym miejscu. Po śmierci Kory, gitarzysta Ryszard Olesiński udostępnił w sieci instrumentalną kompozycję zatytułowaną „Olga”:

szy I fot: kadr z wideo

KOMENTARZE

Przeczytaj także