Wolf Hoffmann (Accept): Chcemy nagrywać albumy, które coś znaczą

/ 11 października, 2017

Grupa Accept, z nowym wokalistą Markiem Tornillo, w 2009 roku powróciła na scenę. Od tamtej pory muzycy nagrali cztery studyjne albumy: „Blood of the Nations” (2010), „Stalingrad” (2012), „Blind Rage” (2014) i „The Rise of Chaos” (2017). Gitarzysta zespołu wspomina kulisy podjęcia tej decyzji.

Richie Sambora gotów na zjednoczenie z Bon Jovi

Wolf Hoffmann w rozmowie z portalem Brave Words powiedział:

Kiedy myśleliśmy o powrocie, dużo rozmawialiśmy o tym, że musimy stworzyć nowe albumy, aby był to powrót prawdziwy. Nie mogliśmy nagrywać płyt na alibi, ponieważ chcemy tworzyć albumy, które coś znaczą. 

Nie jesteśmy zespołem nostalgicznym, którego interesuje wyłącznie granie utworów sprzed 30 lat. Naprawdę chcemy tworzyć muzykę, która może równać się z tą stworzoną w przeszłości. Myślę, że nam się to udaje, ponieważ nasze obecne setlisty zawierają mniej więcej 50% nowego materiału i 50% starego, co uważam za całkiem przyzwoity wynik. 

Ostatni studyjny album zespołu Acceptzatytułowany „The Rise of Chaos”, ukazał się na początku sierpnia nakładem Nuclear Blast. Jest to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. Z grupą w 2014 roku pożegnali się: gitarzysta Herman Frank oraz perkusista Stefan Schwarzmann. Na ich miejsce zatrudniono Uwe Lulisa, który grał na gitarze między innymi w Grave Digger, oraz perkusistę Christophera Williamsa. Poza tym w składzie znajdują się oryginalni członkowie, wspomniany Wolf Hoffmann oraz Peter Baltes, a także wokalista Mark Tornillo.  

Accept to jeden z najważniejszych heavymetalowych zespołów, który w powstał w 1968 roku w Solingen, wówczas pod nazwą Band X (formacja przyjęła nazwę Accept dopiero w 1976). Grupa największą popularnością cieszyła się w latach osiemdziesiątych, kiedy to wydała takie albumy, jak „Restless And Wild” (1982), „Balls to the Wall” (1983) czy „Metal Heart”. Wówczas na czele grupy stał charyzmatyczny wokalista Udo Dirkschneider. Grupa istniała do 1989, Accept powrócił w 1992 (działał do 1997), następnie w 2005 doszło do kolejnej, krótkiej reaktywacji. Dopiero w 2009 powrócili na stałe.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także