„Wonder Woman 2”. Premiera filmu przesunięta

/ 23 października, 2018

„Wonder Woman 2” wyreżyseruje Patty Jenkins. Będzie ona pracowała na scenariuszu przygotowywanym przez Dave’a Callahana. Początkowo premiera przewidziana była na 13 grudnia 2019 roku, ale właśnie poinformowano o jej przesunięciu – film trafi do kin pół roku później, 5 czerwca 2020 roku. Powodem jest oczywiście chłodna finansowa kalkulacja wytwórni Warner Bros., która woli poczekać, niż rywalizować o widza z filmami „Frozen 2” i „Star Wars: Episode IX”, które zapowiedziano właśnie na końcówkę przyszłego roku.

Naukowcy wybrali najstraszniejszy horror 2018 roku

Muzykę do filmu „Wonder Woman 2” przygotuje sam Hans Zimmer – zdobywca Oscara oraz dwóch nagród Grammy. To właśnie on odpowiedzialny jest za motyw muzyczny, który usłyszeliśmy w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, więc będzie to jego kolejna przygoda ze światem komiksu. 

Od jakiegoś czasu wiadomo, że druga odsłona filmu „Wonder Woman” rozgrywać się będzie w czasie zimnej wojny – dokładnie w 1984 roku. Wiadomo, że główną rolę w filmie ponownie zagra Gal Gadot, zdradzono natomiast, że w rolę głównego czarnego charakteru wcieli się Kristen Wiig – będzie to znana z komiksów Cheetah. Bohaterka posiada zdolności zbliżone do zwierzęcia, po którym otrzymała imię [gepard – przyp. mg].

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także