Woodstock Festival powróci w 2019 roku. Pierwsze szczegóły

/ 12 października, 2018

Woodstock Festival odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku a więc niemal co do dnia w 50. rocznicę oryginalnego festiwalu, który odbył się w 1969 roku. Festiwal ma odbyć się w tym samym miejscu, co festiwal z 1969 roku, czyli na farmie Maxa Yasgura w stanie Nowy Jork, a koncertom uznanych gwiazd mają towarzyszyć prelekcje i prezentacje. Organizatorem przedsięwzięcia ma być Bethel Woods Center for the Arts z udziałem Live Nation i Invit. Lista wykonawców, którzy zagrają na festiwalu ma zostać opublikowana wkrótce.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

Film dokumentalny z tego festiwalu zdobył Oscara, wydano także dwie płyty z koncertami gwiazd.

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także